Diagnostika, testovanie a servis benzínových vstrekovacích ventilov

Potrebujete vyriešiť tieto problémy …?

– Zlé štarty
– Nepravidelný chod motora
– Nevyhovujúce emisné hodnoty
– Slabý výkon motora
– Vysoká spotreba paliva
– Znížená životnosť lambda sond a katalyzátorov
– Rozsvecovania kontrolky závad motora

Naša firma disponuje zariadením ASNU, ktoré vedia diagnostikovať vstrekovacie ventily, vyčistiť a za pomocou vyškolených pracovníkov tiež opraviť.

Cely proces diagnostiky a opravy sa skladá z niekoľkých častí:

1) Diagnostika
Na špeciálnej testovacej stolici sa kontroluje kvalita spreja vstrekovače, množstvo dávky, ktorú je schopný za určitú dobu nadávkovať, stav vstrekovače pri štarte a štartovacie dávka. Súčasťou merania je tiež meranie odporu vinutia cievky vstrekovače za studena a za tepla, frekvenčný kmitočet pri určitom rozsahu otáčok a mnoho ďalších.

2) Vyhodnotenie
Po priebehu prvého cyklu diagnostiky technik vyhodnotí ktorý vstrekovač je v akom stave a nasleduje jeho oprava.

3) Oprava
Jednou z prvých a zásadných vecí je výmena filtříku vstrekovače, každý z vás určite vie, že každé auto má palivový filter ktorý je potrebné meniť, ale iba malé percento ľudí vie, že každý vstrekovací ventil má tiež svoj vlastný palivový filter (viď. obr ). Pre výmenu filtra vstrekovače je potrebné špeciálne náradie ktorým disponujú len špecializované firmy ako je naša. Ďalší z úkonov opráv je výmena tesniacich gumičiek pretože väčšinou pri demontáži sa stáva, že praskajú z dôvodu zteření. Medzi ďalšie opravy podľa typu poruchy patrí napr výmena ihly vstrekovače, uvoľnenie kotvy cievky, elektronické opravy vstrekovače a ďalšie.

4) Ultrazvukové čistenie
Každý vstrekovač tiež prechádza špeciálnou ultrazvukovou čističkou s kvapalinou, kde je zbavený všetkých nečistôt a usadenín vrátane karbónu a iných usadenín do posledného detailu, proces čistenia má zásadný vplyv na správnu funkciu vstrekovače.

5) Kontrola
Po vykonaní zložitého procesu opravy nasleduje opätovná kontrola diagnostiky rovnako ako v bode 1.

PRE VIAC INFORMÁCIÍ VOLAJTE TEL. 0948 888 083